8. heti üzenet és hirdetés

Jézus mondja: „Nem mondtam-e neked, hogy ha hiszel, meglátod az Isten dicsőségét?” Jn 11,32

Napi Igénkben egy gyász kellős közepén vagyunk. Testvérek gyászolják testvérüket.
Ebben a történetben – Lázár feltámasztásában – annyi indulat, féltés, aggódás, elvesztett, aztán újraéledő reménység, szemrehányás, vád jelenik meg.
Aki harcolt már betegséggel, ismeri ezt a hullámzó lelkiállapotot. A testvérek Jézus után küldtek már és kérték, hogy segítsen. Várták a gyógyulást. De Jézus késett, és most teljes a veszteség, nemcsak a gyász, hanem a csalódás is.Mert jó meglátni az Isten dicsőségét, hatalmát a gyógyulásban. De a halálban, a veszteségben, a csalódásban? Nem lehetne megspórolni a hullámvölgyeket, a fájdalmat?
Jézus bátorít: „ha hiszel, meglátod az Isten dicsőségét.” Hittel látni a halálon túl is az örök életet, a feltámadást. Ez ad erőt a gyászban, a csalódásban, a veszteségben. Hogy Istennek van hatalma MINDEN felett. Gyászolsz? Csalódtál? Vád van benned az Isten iránt, mások iránt? Romokban a házasságod, kapcsolataid? Hiszed, hogy Jézusnak van hatalma új életet adni?
Böjt van. Jó ez az időszak arra is hogy HITet kérjünk, és erőt, hogy megláthassuk az Isten dicsőségét életünk halott, romos területei fölött is.
Túrmezei Erzsébet is tudta milyen ez. Vele is imádkozhatunk:

Milyen sokat kellene hinnem,
s milyen keveset hiszek.
Mily keveset kellene vinnem,
s mennyi terhet viszek.

Egyedül Rá kellene néznem,
s magamra révedek.
Ragyog a cél viharban, vészben,
s hányszor eltévedek.

Kis hitet, hogy megerősítsen,
míg többről többre nő,
s egész a célig elsegítsen:
hatalmas Isten Ő.  (Mégis c. verse, részlet)


Ma könyöröghetünk:
– a gyászolókért és az életromok fölött sírókért,
– a böjt áldásiért.

Hálát adhatunk:
– Isten Szent Lelkéért, aki hittel ajándékoz meg,
– hogy milyen gazdagok vagyunk azért, mert hihetünk Jézus ígéreteiben.


ALKALMAINK

2024. február 21. SZERDA:
11:00 – Krüger Viktor: Erdélyben jártam -Timóteus
12:30 – Áhítat – Csillag  – alkalmazottak
14:00 – Áhítat – Timóteus – alkalmazottak
15:00 – Napsugár csoport – Kollégium
18:00 – Házi bibliaóra – Vajkai család – Privigye u.

2024. február 22. CSÜTÖRTÖK:
14:00 – Bibliaóra – Timóteus
18:00 – Istentisztelet
18:30 – Presbiteri gyűlés

2024. február 23. PÉNTEK:
11:00 – Istentisztelet – Timóteus
15:30 – Konfi előkészítő- VIII.évf.
16:30 – Konfi előkészítő- IX.évf.
17:30 – Énakkari próba – gyülekezeti terem
18:00 – IFI bbóra

2024. február 25. VASÁRNAP:
08:00 – Istentisztelet – Izsa
10:00 – Istentisztelet – Házasok napja
12:00 – Közös ebéd – Házasok, gyermekprogram – filmvetítés (Kérjük, jelezzék résztvételi szándékukat a reforkom@gmail.com e-mailen, vagy a lelkészi hivatalban, ill. smsben a 0915 710 725-ös tel. számon. Szeretettel várjuk a jegyeseket, házasokat, családokat!)

18:00 – istentisztelet

2024. február 26. HÉTFŐ:
18:00 – Házi bibliaóra – Nagy Ilonka (Eötvös.u)

2024. február 27. KEDD:
16:30 – Nőegylet- Szendi Ildikó: A fegyvertelen katona – filmvetítés


Gyülekezetünk 2024-es évi terve a templomban nyomtatott formában is megtalálható.

Folytatni szeretnénk a múlt éven elkezdett böjti időszak (6 hét) csütörtöki böjti napjait. Gyakorlatban több módja lehet. A teljesség igénye nélkül: lehet félnapos, egész napos, amikor az étkezésre vagy szórakozásra szánt időt  IMÁDSÁGGAL töltünk el. 2024 az ÉLŐ IGE ÉVE. Imádkozhatunk, az élő IGE erejéért, bizonyságtevőkért, igehirdetőkért,hogy az Ige, az Isten beszéde adjon világosságot a világban ebben a forrongó időszakban. Imádkozhatunk politikai vezetőkért Európában, egyházi vezetőkért, egyházunkért, a Magyarországi Református Egyházért. A facebook-on (Révkomáromi Református Egyházközség) is szeretnénk eseményként megjelölni, akár csatlakozni is lehet.

Tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberért, királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel” I Tim.2,1-2


Mindenkit szeretettel várunk alkalmainkra!