11. heti üzenet és hirdetés

Jézus mondja: „Maradjatok énbennem, és én tibennetek. Ahogyan a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától,
ha nem marad a szőlőtőn, úgy ti sem, ha nem maradtok énbennem.”
Jn 15,4

Így tavaszelőn vágyjuk a színeket az  illatokat. Van úgy, hogy cseresznye-, barackág kerül a vázába. Várjuk, hogy bomlik, nyílik, és mi örülünk neki. Sikerült egy kis tavaszt csempészni a szoba falai közé. Aztán elhervad. Gyümölcse nem lesz a virágnak. Napi igénk kiemelt versében Jézus a gyümölcstermés módját adja elénk. Jó Benne maradnivele kapcsolatban lenni, hogy a Léleknek módja legyen bennünk megteremni gyümölcseit, ami a „szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség,szelídség, mértékletesség.” Gal.5,22.

Nem baj, ha nem tökéletes a tanítvány, de ha nem növekszik, nem hoz gyümölcsöt, évek, évtizedek múlva is csak vázába állított „látványosság”, gyümölcstelen ág maradhat. Sikere lehet, de gyümölcse nem.

Sík Sándor is tapasztalhatta ezt, ezért tudta leírni imaként helyettünk is, nekünk is (Ments meg, Uram! c. verse, részlet):

A virágtalan, gyümölcstelen ágtól,
A meddőségtől, lanyhaságtól,
A naptalan és esőtelen égtől:
Ments meg Uram a szürkeségtől! 

Ne hagyj Uram megülepednem,
Sem eszmében, sem kényelemben.
Ne tűrj megállni az ostoba van-nál,
S nem vágyni többre kis mái magamnál.

Füle Lajos versében erre figyelmeztet.


Ma hálát adhatunk:
– a gyümölcsöt nem kell körömszakadva, belefáradva produkálni, csak JÓ helyen lenni.
– ha másban is meglátjuk a Lélek gyümölcsét – és el is mondjuk neki, hálát adva érte az Istennek.

Ma könyöröghetünk:
– a Lélek gyümölcseiért – nemcsak nekünk van szükségünk rá, másoknak is jó lenne látni rajtunk
– növekedésért a hitben, az engedelmességben
-földjeink, kertünk termésért, erőért, jókedvű, örömmel végzett munkáért
– betegeinkért


ALKALMAINK

2024. március 13. SZERDA:
11:00 – Fazekas László: Az élő Ige éve – Timóteus
14:00 – Áhítat – Timóteus – alkalmazottak
15:00 – Napsugár csoport – Kollégium
18:00 – Házi bibliaóra – Vajkai család – Privigye u.

2024. március 14. CSÜTÖRTÖK:
14:00 – Bibliaóra – Timóteus
17:00 – Bibliaóra – Kollégium
18:00 – Istentisztelet

2024. március 15. PÉNTEK:
11:00 – Istentisztelet – Timóteus
15:00 – Házi bibliaóra – Hozák család
17:00 – Koszorúzás a Klapka szobornál, ünnepi szónok: Csáky Csongor
15:30 – Konfirmáció előkészítő – VIII. évfolyam
16:30 – Konfirmáció előkészítő – IX. évfolyam
18:00 – Énekkari próba – gyülekezeti teremben
18:00 – IFI bibliaóra

2024. március 16. SZOMBAT:
08:30-17:00 – Firesz – Tininap- Érsekújvár – meghívó csatolva

2024. március 17. VASÁRNAP:
08:00 – Istentisztelet – Izsa
10:00 – Istentisztelet
15:00 – Kórustalálkozó – Újvári református templom – többek között fellép gyülekezetünk kórusa a Collegium Musicum.
18:00 – Istentisztelet

2024. március 18. HÉTFŐ:
18:00 – Házi bibliaóra – Nagy Ilonka (Eötvös.u)


NYÁRI KIEMELT ALKALMAINK:

Július 8-12. : Napközi tábor – Kollégium – Jókai u. 34. (1. oszt. – 6. oszt.)

Augusztus 5-9.: Ovis tábor – Csillag óvoda


KÖSZÖNET:
Nagyon – nagyon köszönjük mindazoknak, akik a Csillag Bölcsőde profilján megosztották a hivogatást (szórólap). Köszönjük, hogy ezzel is segítik szolgálatunkat.


Gyülekezetünk 2024-es évi terve a templomban nyomtatott formában is megtalálható.

Gyülekezetünk harmadik szektorba tartozó szervezeteit (Élő Víz, Timóteus n.o, Nőegylet) támogathatjuk adónk 2 %– val. A nyomtatványok a templom kijáratánál, ill. kérésre e-mailben is küldhetünk (jelezni a: reforkom@gmail.com) Minden segítéget köszönünk!

Folytatni szeretnénk a múlt éven elkezdett böjti időszak (6 hét) csütörtöki böjti napjait. Gyakorlatban több módja lehet. A teljesség igénye nélkül: lehet félnapos, egész napos, amikor az étkezésre vagy szórakozásra szánt időt  IMÁDSÁGGAL töltünk el. 2024 az ÉLŐ IGE ÉVE. Imádkozhatunk, az élő IGE erejéért, bizonyságtevőkért, igehirdetőkért,hogy az Ige, az Isten beszéde adjon világosságot a világban ebben a forrongó időszakban. Imádkozhatunk politikai vezetőkért Európában, egyházi vezetőkért, egyházunkért, a Magyarországi Református Egyházért. A facebookon (Révkomáromi Református Egyházközség) is szeretnénk eseményként megjelölni, akár csatlakozni is lehet.


Tartassanak könyörgések, imádságok, esedezések, hálaadások minden emberért, királyokért és minden méltóságban levőkért, hogy csendes és nyugodalmas életet éljünk, teljes istenfélelemmel és tisztességgel” I. Tim. 2, 1-2.


Mindenkit szeretettel várunk alkalmainkra!